KS Żory: w meczu z Rekordem padł remis

2011-04-25, Autor: Redakcja
W meczu ostatniej kolejki IV ligi piłki nożnej, zawodnikom żorskiego KS udało się przełamać złą passę porażek. Ciągle jednak czekamy na pierwszą wygraną w wiosennej rundzie.

Żorzanie już od pierwszych minut gry ruszyli do ataku na bramkę Rekordu i zepchnęli przyjezdnych na ich połowę. Ekipa z Bielska szybko jednak się zmobilizowała i w 12 minucie po bardzo efektownej główce bramkę dla przyjezdnych zdobył Grzegorz Bogdan. Żorscy zawodnicy po tej stracie jeszcze mocniej zwarli szeregi. Pod bramką nieco rozkojarzonego Bielska robiło się coraz goręcej. W 43 minucie bramkarzowi Rekordu z pomocą musiał przyjść inny zawodnik – Krzysztof Koczur – który wybił piłkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie ofensywny styl gry Żorzan przyniósł wreszcie zamierzone efekty. W 48 minucie po stałym fragmencie bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Tomecki. Radość naszych zawodników nie trwała jednak długo. W 56 minucie zamieszanie pod bramką wykorzystał Krzysztof Koczur i Bielsko znów wyszło na prowadzenie. W regulaminowym czasie gry, mimo kilku sprzyjających sytuacji zawodnicy KS nie zdołali dogonić Rekordu. Nasi piłkarze nie pozwolili jednak aby wszystkie punkty znów wyjechały z Żor. W przedostatniej minucie doliczonego czasu po szybkiej kontrze futbolówkę w światło bramki gości skierował Dawid Janczar. Tym samym zapewnił swojej drużynie cenny jeden punkt.

KS Żory – Rekord Bielsko-Biała 2:2

W sobotę kolejny mecz z drużyną z górnej części tabeli. Na żorski stadion przyjedzie obecny wicelider MRKS Czechowice-Dziedzice. Początek spotkania o 17:00. KS Żory po ostatnim meczu przesunął się na przedostatnie miejsce.